Jordan ’ s EPIC CLASHES VS. LEN BIAS

jeśli jesteś najlepszym koszykarzem w liceum, będziesz na corocznym pięciogwiazdkowym obozie koszykówki. Przez lata obóz gościł dziesiątki najlepszych zawodników wszech czasów i wyprodukował ponad 500 graczy NBA i ponad 10 000 graczy dywizji I od ’66. Dla każdego młodego koszykarza, który marzy o jednym dniu gry w piłkę na wysokim poziomie-jest to miejsce.

w 1980 roku obóz był pełen talentów. Byli tam tacy jak Patrick Ewing, Dominique Wilkins i Chris Mullin. To jedna z największych kolekcji talentów, jakie kiedykolwiek gościł obóz. Okazało się jednak, że było to nawet większe, niż początkowo sądzono, ponieważ do obozu uczęszczało również dwóch facetów, ale byli wtedy stosunkowo nieznani. Mówię o Michaelu Jordanie i Lenie Biasie.

MJ i Bias nawiązali związek w obozie. Skoro świat wciąż nie rozpoznał ich talentów, oboje mogli być ze sobą spokrewnieni. I na tym się nie skończyło, ponieważ MJ i Bias utrzymywali kontakt nawet po zakończeniu obozu. Jednak z biegiem lat, gdy obaj wspinali się po drabinie na liście najlepszych zawodników szkół średnich w kraju, ich przyjaźń zamieniła się w rywalizację. Nie było żadnych animozji między nimi, ale kiedy piłka poszła w górę, oboje wiedzieli, że nadszedł czas, aby grać.

Zanim Bias trafił na University of Maryland, Jordan zdobył już mistrzostwo NCAA, trafiając strzał, który od razu zmienił go w przydomek. Z drugiej strony Bias nie miał tak udanej kampanii pierwszoroczniaków. Był postrzegany jako surowy i niezdyscyplinowany i widział bardzo mało czasu gry.

16 lutego 1983 po raz pierwszy zmierzyli się ze sobą. Jordan wyszedł w ogniu, zrzucając 15 w pierwszej połowie. Oświetlał Maryland, dominując na obu końcach parkietu. W grze, w której wzięło udział sześciu przyszłych graczy NBA, z których czterech znalazło się w pierwszej czwórce draftów NBA, MJ był zdecydowanie najlepszym graczem na parkiecie. Bias spadł z ławki i podbił 11 punktów, w tym chory wsad nad Bradem Daugherty. Jordan zakończył z 21 punktami, prowadząc Tar Heels do jednopunktowego zwycięstwa nad Maryland. Widać było, że Jordan był lepszym graczem. Ale nie na długo.

wyrównanie luki Zajęło mi rok. Jego druga kampania była o wiele bardziej udana w porównaniu do pierwszego roku w Maryland. Stał się podstawowym zawodnikiem i podniósł średnią punktacji z 7,1 do 15,3 punktu na mecz. Kiedy nadszedł czas, aby ponownie zagrać Jordana, Bias był gotowy.

mecz odbył się 12 stycznia 1984 roku. Był to Epicki pokaz zarówno Jordana, jak i biasa. Obaj walczyli ze sobą przez cały mecz, a MJ po raz kolejny wyszedł zwycięsko, ponieważ UNC pokonało Terpsa 74-62, mimo że prowadził tylko o dwa, z dwoma minutami do końca. Chociaż było oczywiste, że MJ był lepszym graczem w ich meczu w poprzednim roku, tym razem było znacznie bliżej.

Bias zakończył grę z 24 punktami, rzucając w pierwszej połowie 16, aby utrzymać swoją drużynę w grze. MJ miał 21 i był drugim najlepszym strzelcem zespołu za samem Perkinsem 26 punktów. Bez względu na wynik meczu, jedno było pewne; Len Bias nadchodzi. Pewne było również to: Jordanowi się to nie podobało. Więc jego misją było poinformowanie biasa, że jest lepszym graczem między nimi. Wziął to do siebie.

w swoim ostatnim meczu w historii, Jordan torturował Maryland za 25 punktów i 7 zbiórek przy 71% strzałów. Bias nie mógł dorównać jego wysiłkom, ponieważ miał ciche 15 punktów. MJ po raz kolejny poprowadził swój zespół do zwycięstwa 15 punktów, kończąc całą dyskusję o tym, kto był lepszym graczem między dwoma z nich. Nie zrozum mnie źle – stronniczość była elitarna. Ale MJ był po prostu na własnym poziomie. Przynajmniej wtedy.

niestety nigdy nie widzieliśmy ich meczów w NBA, ponieważ życie biasa zostało przerwane zaledwie kilka dni po tym, jak został wybrany przez Celtics na drugie miejsce. Sądząc po sposobie, w jaki poprawiał się w college ’ u, to na pewno byłaby rywalizacja przez lata, a stronniczość miałaby szansę w końcu udowodnić, że jest lepszy niż jego Airness.